Przemysł 4.0

Użycie energii wodnej i silników parowych było pierwszą rewolucją umożliwiającą ludziom szerszy dostęp do towarów, elektryfikacja to kolejny krok skutkujący masową produkcją. W trzecim kroku skomputeryzowanie zaprowadziło do znacznego polepszenia jakości wyrobów. Roboty wykorzystywane w produkcji wymagały stworzenia sieci i dalszych zmian. Przemysł 4.0 ułatwi rozległą indywidualizację, radykalnie zmieniając sposób w jaki produkty będą produkowane i sprzedawane.

Digitalizacja zmieniła świat. Internet i nowoczesna technologia w coraz większym stopniu kształtują przemysł wytwórczy. Przed nami znacząca zmiana - kolejny próg - Przemysł 4.0.

Czwarta rewolucja przemysłowa obejmuje nie tylko rozwój linii produkcyjnej, ale także zmiany poza fabryką. Wizja Przemysłu 4.0 pokazuje nowe wymagania dotyczące systemów produkcyjnych i maszyn. Muszą być elastyczne pod względem wytwarzanych produktów, które ciągle się zmieniają. Oznacza to, że produkcja będzie bardziej indywidualna, elastyczna i szybsza.

Przyrządy bezprzewodowe dla większego komfortu pomiarów

Nowe przyrządy pomiarowe Mahr ze zintegrowanym nadajnikiem radiowym są proste w obsłudze, praktyczne i ekonomiczne. Ich sposób rejestracji danych pomiarowych przekłada się na znacznie szybszą i wydajniejszą pracę.

Suwmiarki, mikrometry i czujniki zegaro­we Mahr to nowa era w metrologii: Mahr rozwija swoje linie produktów „MarCal”, „Micromar” i „MarCator” z użyciem najnow­szych technologii. Te specjalne przyrządy pomiarowe są wyposażone w zintegrowany system łączności bezprzewodowej „Integrated Wireless”, posiadają bezpośrednio zintegrowany nadajnik, są energooszczędne i nie wymagają oddzielnej baterii.

Łacze danych Integrated Wireless Połączenie przewodowe
Zasięg Maks. 6m maks 2m (bez przedłużacza)
Swoboda ruchu i obsługi W pełni automatyczny pomiar bez ograniczeń. Ograniczona swoboda ruchów, zwłaszcza w przypadku stanowisk pomiarowych z dużą liczbą przyrządów.
Zużycie Brak zagrożeń wynikających z uszkodzeń lub zużycia. Zagrożenia:
- złamania lub zagięcia kabli,
- kruszenie spowodowane działaniem oleju, itd.
Interfejs 1 odbiornik i-Stick w atrakcyjnej cenie dla 8 przyrządów pomiarowych (maks. 4 odbiorniki i-Stick na komputer). Bezpłatne oprogramowanie MarCom Professional. Dla każdego przyrządu pomiarowego wymagany jest kabel. Konieczny zakup dodatkowego interfejsu sprzętowego.
Bezpieczeństwo Wizualna informacja o prawidłowej transmisji danych na wyświetlaczu przyrządu pomiarowego lub komunikat o błędzie. Brak informacji zwrotnej o transmisji. Rozłączenie kabla lub złamanie kabla nie są wykrywane

MARCONNECT MARCOM PROF. 5.2 - Przegląd oprogramowania.

  • Narzędzia pomiarowe połączone HUB’em USB w jeden interfejs pomiarowy.
  • Ikony urządzeń pomiarowych wyświetlane są w czytelny sposób.
  • Ilość pomiarów ma możliwość konfigurowania z pełną dogodnością. Dane trafiają do arkusza Excel do oddzielnych kolumn, wierszy tabel w zależności od preferencji i ustawień użytkownika.
  • Przekazanie danych z urządzenia pomiarowego do komputera w prosty sposób następuje po przyciśnięciu przycisku „Data”, można jednak dokonywać tej operacji poprzez inne przyrządy typu: klawiatura komputera, czasomierz, przełącznik nożny złącza USB lub pilot zdalnego sterowania.

Chcesz uzyskać więcej informacji?